foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DOBRO DOŠLI NA RIBIČKI PORTAL !

topfishing
Trgovina ribolovnim priborom
+385(0) 1 5531477

FCZ-plan 2019.

4. MJESEC - Klupsko natjecanje na Čabranci
5. MJESEC - izložba u GKKŠ Gjalski na temu ribolov
6. MJESEC - USF Krapina 2018
9. MJESEC - prijateljski susret sa RD MOZIRJE
9. MJESEC - Susret mušičara

VRIJEME DANAS

vrijeme1

BROJ POSJETA

Sveukupno374112

logo-web-b

mozirje
Prijateljska RD iz Slovenije

logo FishFun

RIBOLOV U KUPSKOJ DOLINI
NA RIJECI KUPI,KUPICI I CURKU
gorjan3

IZNAJMLJIVANJE APARTMANA
MOGUĆNOST RIBOLOVA SA VODIČEM
www.croatia-flyfishing.com
mob. +385(0) 99 741 4418

logocitypark

ZAJEDNIČKI SUSRETI I DRUŽENJA 2009.

Već tradicionalni spin kup na Crkvenom Boku nemoguće je prepustiti.Vrijedni domaćini i ovaj put su nam priredili zaista odličnu zezanciju kroz cijeli dan.To što nije bilo previše ulova,uopće nije ni bitno jer druženje je potrajalo do noći i svi zadovoljni.Kobase i gulaš od divljači,razmjena varalica i informacija je ono zbog čega se i svake godine ekipa sastaje.

U nedjelju 25.10.2009.g.na bajerima u Bedekovčini, održano je treće po redu spin natjecanje pod nazivom TRGOCENTAR DUO SPIN CUP 2009.Ove godine nastupilo je 15 ekipa.Po lijepom i sunčanom vremenu ulovljeno je šest riba(štuka).Najbolje rezultate ostavrile su ekipe:

1.SPIN TEAM HAHARI (Dalibor Tumpa,Mario Rohinić)
2.PREDATOR 1 (Željkjo Vedernjak,Branko Burić)
3.FISHING CLUB ZAGORJE (Siniša Kovačićek,Ranko Kušec)
4.KREPI (Dalibor Krepelnik,Stjepan Krepelnik)
5.PREDATOR 2 (Siniša Pavlinić,Željko Lepen)
6.MUF (Predrag Maslić,Ferek Stjepan)

Devet ekipa je ostalo bez upisa,no što ne znači da nije bilo akcije.Ribe su zaista slabo primale.
Logistika i sama organizacija natjecanja na nivou.Svi natjecatelji su dobili poklon kapu šiltericu od glavnog sponzora natjecanja TRGOCENTRA iz Zaboka,dok za odličnu klopu su se pobrinuli domaćini u vidu gulaša od divljači.Jedna odlična zabava i neka tako bude dogodine.Od naših članova još su tu bili Črnjević Damir i Josip Pavlić,no ovaj put bez uspjeha.Sve u svemu jedno lijepo druženje uz natjecanje.Razmjena iskustva,varalica i sve kako to već ide na takvim natjecanjima.

19.09.2009.g.na jezeru Trakošćan održan je treći TEAM SPIN CUP.Ove godine najbolje su se snašli kolege iz ekipe ŠRK ŠODERICA iz Koprivnice u sastavu Jurjević Zdravko i Kuzmić Hrvoje, te uz prvo mjesto uzeli i nagrade za najbolje bodovanu ribu,kao i za najboljeg pojedinca natjecanja.Samo natjecanje je prošlo....

Read more: TEAM SPIN CUP 2009.-rezultati natjecanja

U nedjelju 21.06.2009.g.već tradicionalno smo se našli na druženju kod ekipe iz Siska.Mjesto radnje privatni posjed g."Munje".Nas petnaestak u ribolovu šarana match tehnikom.Ni ovaj put ulovi i to poveći nisu izostali.Fotografije govore više od riječi..................LIGHT BASS SHOW TRAKOŠĆAN 2009.

               
S obzirom da je prvo kolo 1. Hrvatske  bass lige na kraju mjeseca svibnja, a slobodni ribolov nije dostatan da bi vene ispunio potrebnom dozom adrenalina, članovi lige došli su na ideju kako da utaže glad za istim, a usto se još i dobro zabave. Telefoni su radili cijeli tjedan, a na forumima su se dogovarala pravila i održavale rasprave. Naravno kao i uvijek, svatko je imao nešto za reći. Svi smo se složili da je najvažnija dobra zabava ili se je htio namjerno ostaviti takav dojam. Ja bih dodao da je osim toga bilo najvažnije „oprati“ onog drugoga. Pravila su bila vrlo jednostavna, sastajemo se u nedjelju u deset ujutro na jezeru ispod dvorca. Nedjelja iz razloga što su svi slobodni i što će biti šetača i drugih ribiča na jezeru, jer takvi nas uvjeti manje više očekuju i u prvom kolu lige. Dogovorili smo se da osim članova lige može loviti svatko tko „uplati“ kotizaciju i poštuje pravila, upravo zbog većeg naglaska na show, nego na samo natjecanje. Kotizacija je bila simbolična, u kantu od svakog natjecatelja po jedan vobler i pet silikonaca. Naravno radilo se o bass varalicama. Svaki je dao od srca što je želio, a pobjedniku pripada sve. Lovi se 5 sati po cijelom jezeru i mjeri se, odnosno boduje samo dužina ribe koja mora biti veća od 25 centimetara. Najbliži natjecatelj do tebe mjeri ulov i potpisuje ti se u listu koju smo zadužili na početku. Obavezno je bilo imati sa sobom metar, olovku i čuvaricu sa sitnim oknima, jer riba je tu ipak najvažnija.
Još nismo ni krenuli na pozicije, a Pepač već vadi prvog preko četrdeset centimetara. Brutalan početak, prolazi mi glavom i pokušavam se skoncetrirati na najbližeg bassa. Voda je bila izrazito bistra i bassevi su se lijepo mogli vidjeti, jasno i obrnuto. Bassevi su još uglavnom po gnijezdima u parovima i ne plaše se. Odbijaju svaku vrstu varalice i potrebno se je dobro potruditi da bi zagrizli. Mužjak je tu uvijek agresivniji, zato i stoji usred gnijezda i tjera nepoželjne goste. Ženka, koja je obično veća, na metar od gnijezda mirno levitira i promatra što se događa. Obiteljski sklad narušava jedino moja varalica, koja iz zaklona dolijeće na željeno mjesto i pokušava odglumiti što poželjniji i lakši plijen. Nakon desetak takvih zabačaja osjećam da me ribe sprdaju, pa pokunjen produžujem dalje. Kada vlastita taktika zakaže, potrebno je imati istančani osjećaj snalažljivosti ili prilagodbe, pa diskretno pokušavam nanjušiti na što love oni koji love. Međutim, ti koji love isto imaju istančani osjećaj za diskretno sakrivanje onog na što love i tako sam opet na početku. Mijenjam varalicu za varalicom i uvijek isto. Mijenjam špagu za najlon i konačno griz. Naravno da nisam kontrirao na vrijeme i naravno da se ista priča ponavlja još par puta. Pošto u ribolovu takvog tipa nema mjesta za uzrujavanje, gledam oko sebe, pa u tišini bacam štap u šumu, a onda hitro trčim po njega i pomno ga pregledavam, da mi se nije štogod slomilo. Nastavljam dalje u istom ritmu i dolazim do Makija koji nešto čeprka uz obalu. Pokušava nažicati ženku koja po njegovom mišljenju ima bar pola metra. Mužjaka je već upisao. Baš hoće razoriti tu obitelj ali ne uspijeva mu ni nakon pola sata, pa odustaje, a ja jedva dočekao priliku. Bass je zbilja bio ogroman. Nudim sve i svašta ali priča ista. Sjetim se savjeta kolege iz tima pa bacam bassu doslovno na glavu. Urodilo je plodom, zatežem u tvrdo i ženka je dobro povukla najlon sa role i naciljala pravo u lom. Ipak, izvukao sam je na sigurno pa zovem najbližeg do sebe da upiše ulov i da me poslika. Četrdeset osam centimetara u dužinu i blizu dvije kile u težinu. Isplatilo se čekati. Ljubim je za kraj i obzirno puštam. Neopterećen krećem dalje i na istu foru dobijem još jednog manjeg mužjaka. Nakon toga imam još desetak promašaja i par otkvačivanja. Sve pripisujem štapu sa kojim lovim prvi puta i nisam se navikao na njega. Bliži se kraj natjecanja i polako se svi vraćamo na početak. Nije bilo nezadovoljnih lica, jer je svaki dobio barem nekoliko grizeva i koliko sam čuo lijepo se je lovilo. Dok se zbrajaju rezultati, krijepimo se hladnim pjenušavim napitcima. Slijedilo je proglašenje pobjednika i veliko uzbuđenje, jer je pobjednik sa četiri metra i pedeset tri centimetra ribe bio bolji od drugoplasiranog za samo osam centimetara i sa ribom manje.Ukupno je nastupilo šesnaest natjecatelja i ulovljeno je šezdeset riba, s tim da je bilo pet natjecatelja bez upisa. Moja mala od 48 centa bila je proglašena najvećom ribom natjecanja, pa sam za to dobio jednu malu prigodnu nagradu u obliku mirisa za dipanje varalica, simpatičnog  imena, koje ću ostaviti u tajnosti.Show je zbilja opravdao svoje ime i planiramo ga ponoviti još par puta ove sezone, jer Trakošćan ima potencijala za to. Uživajte i čuvajte naše basseve.


Ovčar Goran-Mladi ribič

Prošlogodišnje druženje na rijeci Čabranci u NP Risnjak kod mjesta Plešce od ove godine postaje tradicionalno druženje članova Fishing Cluba Zagorje,te prijatelja i kolega kluba.Fotografije govore više od riječi..................
Fish carving potočne pastrve za najtrofejniju ribu ove godine zasluženo je pripalo Tomislavu Bačurinu,no ono najbitnije od svega je ugodno druženje i boravak na ovoj prekrasnoj vodi.

Read more: Tradicionalno druženje na Čabranci

Od 20.04.-27.04.2009. u gradskoj knjižnici u Zaboku izložena je 2. po redu  izložba ribolovnih fotografija Fishing Cluba ZAGORJE.Uz ribolovne fotografije kojih je bilo preko stotinu,moglo se vidjeti i pet modela "fish carvinga" iz privatne kolekcije.Tema izložbe je bila spin ribolov,te druženja i susreti u ribolovu.I ovaj put su kritike bile više nego odlične.Uz mnogobrojne pohvale za ovakvu vrstu izložbe,stekao se dojam da je to pun pogodak,te smo dobili ponude za postave i u drugim Zagorskim galerijama.

Svake godine,pa tako i ove pojedini članovi kluba se okupe u nekom druženju na otvorenju ribolovne sezone.Ovaj put je to bilo na mušičarskom reviru rijeke Vitunjčice.Ivica,Marijan,Neven,Vjeko,Marko,Dalibor i Siniša..............to je bila ekipa za očevid.Neki su prvi put mušičarili,neki su iskusni,a neki su bome i padali u vodu............sve u svemu jedan prekrasan dan na Vitunjčici kojeg smo zaista dobro iskoristili.Ulovljeno je preko 100 riba.Zezancije,klope i ostalog nikad nije manjkalo,pa tako i ovaj put.Pogledajte fotografije i presudite sami!

VIŠE ČLANAKA

KRKA OD ŠMIHELA DO ŽUŽEMBERKA

Svaka godina u našem Zagorskom mušičarskom miljeu je prva subota u četvrtom mjesecu rezervirana za rijeku Krku u Sloveniji na dijelu Krke kojim gospodari RD NOVO MESTO. Tu se svake godine održi mušičarsko srečanje ( druženje ) koje privuče zavidan broj gostiju iz cijele Slovenije, kao i jednog dijela Hrvatske. No još nikad ...

Opširnije.....

ŠARANSKI RIBOLOV

Kako bismo one najmlađe i početnike što jednostavnije uveli u predivni svijet ribolova, donosimo jednostavan pregled ribolovne opreme i pribora koje je dobro imati prije polaska u višednevni ribolov šarana.

Sve ono što je najnužnije i najpotrebnije od ribolovnog pribora do komfora možete pročitati u ovom članku. Pa krenimo ...

Opširnije.....

FISHING CLUB ZAGORJE - IZLOŽBA

U sklopu svibanjskih svečanosti grada Zaboka u galeriji gradske knjižnice „Ksaver Šandor Gjalski“ u Zaboku održana je 7. po redu izložba na temu ribolov. Ovaj put smo posebno opisali šaranski ribolov, mušičarenje i spin tehniku ribolova. Uz ribičke fotografija naših članova sa ulovima, ribljim skulpturama tzv. „fish carvinga“ u ...

Opširnije.....

URBAN STREET FISHING KRAPINA 2019.

Tradicionalni 7. susret URBAN STREET FISHING KRAPINA 2019 – „Memorijal Zdravko Demirović Zagi“ održan je i ove godine u gradu Krapini na rijeci Krapinici. Okupili su se ribiči iz Zagorja i Zagreba, te odlično prezentirali ribolov ultra lakim spin priborom i sitnim varalicama. Domaćin je kao i svke godine ŠRD KRAPINA, a ...

Opširnije.....

13. KLUPSKO NATJECANJE NA ČABRANCI

U subotu 27.04. smo po 13. puta zaredom održali tradicionalno klupsko natjecanje na rijeci Čabranki kod mjesta Plešce. Domaćin ŠRU Čabranka iz Čabra nam je i ove godine izašla u susret, te nam ustupila natjecateljsku stazu koja je netom prije toga bila očišćena i poribljena od strane domaćina. Vrijeme je bilo pravo proljetno i ...

Opširnije.....

25. SUSRET MUŠIČARA NA RIJECI KRKI KOD ŽUŽEMBERKA

Prva subota u mjesecu travnju je rezervirana za druženje na rijeci Krki kod Žužemberka. Naime ove godine je održano 25. po redu natjecanje u ribolovu na salmonide u organizaciji RD Novo Mesto. Rekli bi četvrt stoljeća je prošlo od kad je Peter Bajc, slovenski ribič organizirao ovakvo druženje. Meni je to bio peti dolazak na ovo ...

Opširnije.....

U POTRAZI ZA SOŠKOM PASTRVOM

Prvi put sam dobio priliku loviti na rijeci koja u svojem bogatom ribljem fondu sadrži i sošku pastrvu. Radi se o rijeci Vipavi, lijevoj pritoci rijeke Soče koja se nalazi u sjeverno-primorskom dijelu susjedne nam Slovenije. Rijeka Vipava izvire iz više izvora u Sloveniji kod mjesta Vipava i prati je 44 km toka do ulaska u ...

Opširnije.....

OTVORENJE PASTRVSKE SEZONE

Zima je dugačka i valja se strpiti dosta vremena prije otvaranja pastrvske sezone. Preko 100 i nešto dana pribor je bio konzerviran i brojali su se dani kao svojevremno u vojsci. Neki mušičarski fanatici i dalje buše rupe na kalendaru, no oni sa više iskustva guštaju si nekako to opuštenije. Kako god da bilo došao je i taj ...

Opširnije.....

OSVRT NA 2018.

Poštovani!

Kao što ste mogli primjetiti da nismo ažurirali stranice portala preko pola godine,  točnije od petoga mjeseca 2018., a sve povodom nazovimo to „tihog bojkota“ prema gradskoj zajednici koja nikako ne može shvatiti što mi zapravo radimo i kakva je naša uloga u društvu.
Kao pridružena članica ŠZGZ unatrag deset ...

Opširnije.....

12. SUSRET FCZ NA ČABRANCI

12.po redu tradicionalno druženje članova Fishing Cluba Zagorje održano je prošlog vikenda (05.05.2018.) u Gorskom kotaru, u mjestu Plešce na rijeci Čabranci za koju se brine ŠRU Čabranka iz Čabra. Osim druženja taj dan je i organizirano klupsko natjecanje za članove kluba,a po pravilima tradicionalnog domaćeg natjecanja ...

Opširnije.....

 

"Ribolov dosiže novi viši stupanj kad ribolovac provede cijeli dan na rijeci ili jezeru loveći ribu i vračajući je neozlijeđenu nazad u vodu, te se vrati kući praznih ruku.Takav ribolovac ne uzima trofeje kako bi ih pokazao svojim prijateljima kao dokaz svoje vještine,nego pronalazi zadovoljstvo u ugodno provedenim trenucima u okolišu koji voli.On je lovio ribu iz sporta,a ne zbog razmetanja"

IZRADA I MONTAŽA ŽLIČASTIH VARALICA
TEL/FAX 047 416 269
MOB 098 649 153 

kuzma-fishing-tackle-bt

RIBOLOV U KUPSKOJ DOLINI
NA RIJECI KUPI,KUPICI I CURKU

IZNAJMLJIVANJE APARTMANA

MOGUĆNOST RIBOLOVA SA VODIČEM
https://www.riverkupalodge.com/en/
mob. +385(0) 98 736 692

spineri-logo

kostevclogohr


Online HR trgovina ribolovnim priborom tvrtke Pontoon 21

 

carpistakutak
Trgovina ribolovnim priborom
+385(0) 1 6272 666

ribolovni pribor pero banner1

Gacka

Čabranka

Savinja kod Mozirja

Copyright © 2019 Copyright FISHING CLUB ZAGORJE Rights Reserved.

Koristimo kolačiće

Kolačiće (eng. cookies) koristimo kako bismo Vam pružili što bolje korisničko iskustvo, prikaz sustava navigacije, funkcionalnosti upravljanja i sl...
Nastavkom korištenja stranica slažete se da možemo postavljati ove vrste kolačića na vašem uređaju/računalu.

 

U REDU IZBRIŠI KOLAČIĆE