foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
DOBRO DOŠLI NA RIBIČKI PORTAL !

topfishing
Trgovina ribolovnim priborom
+385(0) 1 5531477

FCZ-plan 2020.

4. MJESEC - Klupsko natjecanje na Čabranci
6. MJESEC - USF Krapina 2020
9. MJESEC - prijateljski susret sa RD MOZIRJE
9. MJESEC - Susret mušičara

VRIJEME DANAS

vrijeme1

BROJ POSJETA

Sveukupno419172

logo-web-b

mozirje
Prijateljska RD iz Slovenije

logo FishFun

RIBOLOV U KUPSKOJ DOLINI
NA RIJECI KUPI,KUPICI I CURKU
gorjan3

IZNAJMLJIVANJE APARTMANA
MOGUĆNOST RIBOLOVA SA VODIČEM
www.croatia-flyfishing.com
mob. +385(0) 99 741 4418

logocitypark

Zima nas ove godine nije pomazila i krenula je nešto kasnije, samim tim i ribolov je krenuo kasnije. Entuzijasti i oni željni ribolova pogotovo zbog otvorenja pastrvske sezone su i konzumirali nešto. Mi malo stariji ne svojom voljom ipak smo se trebali strpjeti ljepših i toplijih dana da bi odradili svoj prvi ribolov. U tu kategoriju spadam i ja. Pa je tako došao i četvrti mjesec kad preko 90% pastrvskih voda širom otvara vrata pastrvašima, i opet ništa. Visok vodostaj rijeka u Hrvatskoj i u susjednoj nam Sloveniji odgađa i ono“neodgodivo“. No srećom da svake godine postoji neki „jocker u rukavu“, a to je ove godine bilo natjecanje na salmonide u susjednoj nam Sloveniji. Točnije na rijeci Krki kod Žužemberka se svake godine već tradicionalno 24. puta zaredom u organizaciji RD NOVO MESTO održava takva vrsta druženja. U sekundi organiziram ekipu i počinje moje odbrojavanje……
Na put smo krenuli Marko, Ivan, Krešo i moja malenkost. Meni je to četvrti zaredom odlazak, dok je Kreši prvi put, a Ivan i Marko već imaju iskustva. Do ribičkog doma u Žužemberku najjednostavnije je doći autocestom prema Novom Mestu,  pa izlaz Trebnje i dalje se prati putokaz za Žužemberk. Za nekih sat i pol se stiže na odredište, jedino ako negdje stanete pa ispijete jutarnju kavicu i protegnete noge, onda se to i produži malo više, ali cilj je doći na početak okupljanja. Obično je to oko 8 sati ujutro i toga se treba pridržavati da bi stigli uplatiti kotizaciju, popiti i pojesti jutarnji doručak kojeg svake godine domaćin pripremi za sve natjecatelje. Dolaskom na Krku susrećemo kolege iz Slovenije, a i iz Hrvatske. Dobar glas se daleko čuje. Sa Celjske strane stižu nam pajdaši Andrej, Milan i Blaž. Ovaj trojac je neizostavan dio „naše“ ekipe koja se taj dan sastaje na ovom natjecanju. Sve skupa preko 40 natjecatelja. Nije kao i prošle godine, ali opet je dosta. Na početku sam napisao da je zima kasnije krenula, a radovi na poljoprivredi nemogu čekati. Mislim da je i to jedan od razloga nešto slabijeg odaziva nego prošle godine. No to ne znači da organizacija nije štimala, dapače kao i svake godine svega u izobilju. Jedno od rijetkih natjecanja koja su tako dobro organizirana i ja kao gost iz Hrvatske im od svega srca čestitam ama baš na svemu.
Nakon uvodnih par riječi od strane domaćina, krenuli smo i na vodu. Staza je postavljena nekih 2-3 km uzvodnije kod mjesta Šmihel  gdje morate ići sa autom i parkirate ga tik do vode. Nas četvorica smo odlučili ići uzvodnije od mosta, dok Slovenski dio ekipe nizvodnije. Mene je krenulo čisto solidno i u par zabaca imam dvije ulovljene ribe. Potočne pastrve preko trideset centimetara. Vraćam obje natrag u vodu. Inače pravila su takva da se uzima jedna riba na izmjeru naravno ne ispod dozvoljene mjere i ta riba Vam kreira rezultat. Što veća to bolja. Nakon što ju ulovite i mislite ju odnijeti na izmjeru, za Vas prestaje ribolov. Od ove godine su uveli u pravilnik i da se može riba izmjeriti i fotografirati na licu mjesta, te ako je živa vratiti ju natrag u vodu. Vjeruju svakoj fotografiji sa ribom gdje se vidi izmjera sa metrom kojeg ste dobili prije početka natjecanja. Jedna od novina koja mi se jako svidjela. Nisam se zamarao previše sa mjerenjem, jer nakon te dvije ribe je postalo sve teže i uloviti ribu, a kamoli ju izmjeriti. Iskreno ću Vam i reći da mi nije bilo do rezultata, nego do ribolova. Svaka minuta provedena na vodi mi je bila nagrada nakon ovog prevelikog zimskog posta. Uživao sam i u šetnji kraj rijeke. Šuma se počela zeleniti, proljetno cvijeće u punoj cvatnji…..pala je pokoja fotografija za uspomenu i tako je vrijeme prošlo. Četiri sata ko četiri minute. U autu na povratku u ribički dom sažimamo dojmove. Na kraju svi zadovoljni. Nije da smo se nalovili, ali lijepo je opet vratiti se Krki. U ribičkom domu nas je čekala prava gozba. Nema da nema! Od juhice do deserta! Odmor od sat vremena i proglašenje pobjednika. Slovenski dio naše ekipe su dobro prošli. Kad su se sabrali rezultati Milan je završio na drugom mjestu, a Andrej na trećem. Dobili su pehare i prigodne poklone od strane domaćina. Ove godine pobijedio je Edo Januš iz Ribiške udruge Medvode i zadatak mu je dogodine na isto natjecanje donijeti minimalno 25 litara cvičeka. Pravila su pravila i treba ih poštivati! Nakon sat vremena odmora krenuli smo na slobodan ribolov. Odlučili smo posjetiti ona mjesta koja u toku natjecanja nismo imali prilike. Sada opušteniji i komotniji na vodi jer neki od natjecatelja su odlučili ostati kod ribičkog doma na druženju, a neki su otišli svojim kućama. Kao i prije podne dosta težak ribolov. Mislim da smo svi izvukli maksimum tog dana što se tiče ribolova. Snijeg se otapa i diže vodu. Mi to zovemo snježna voda. Mrzla do bola. Riba tada slabije prima. Muhe se ne roje itd. No to nije bio razlog da se na kraju ekipa ne podruži na starom gradu Žužemberku uz nekoliko rundi i smijeha do suza. Već smo debelo ušli u mrak…..ali to tak ide i uvijek bu išlo!

Veliko Hvala domaćinu na gostoprimstvu i Slovenskoj ekipi Blažu, Milanu i Andreju na prekrasnom subotnjem druženju na rijeci Krki kod Žužemberka. Vidimo se ako Bog da dogodine!

VIŠE ČLANAKA

RIBOLOV U JASKANSKOM KRAJU

Uvijek mi je bila želja da odlovim par ribolova u okolici grada Jastrebarsko. Nekako mi se činilo da imaju respektabilan kapacitet sa vodama kojim gospodari športsko ribolovno društvo iz Jaske. Jaska je inače poznatija po vinarskim delicijama, ali nisam pogriješio niti sa ribolovom jer u ovom kraju ima dosta voda i jezera i ...

Opširnije.....

14. KLUPSKO NATJECANJE NA ČABRANKI

14. po redu klupsko natjecanja na rijeci Čabranki u mjestu Plešce ove godine se može reći da je prošlo dosta zanimljivo i da se pobjednik natjecanja praktički tražio do zadnje minute. Vrijeme nas je ove godine poslužilo i lijep, sunčan dan je iskorišten na najbolji mogući način. Ribe u rijeci Čabranci kao nikad do sada. Stvarno ...

Opširnije.....

MUŠIČARENJE U NP RISNJAK

„Prvo pa muško!“ reklo bi se u domaćem žargonu. Moram priznati da sam se stvarno zaželio ribolova. Bilo je pitanje samo vremena, a mjesta i odabir ribolovne tehnike prema volji i mogućnostima. Ivan Oroz, Krešimir Plečko i moja malenkost izabrali smo rijeku Kupu i to u njenom izvorskom dijelu. Dakle idemo na ribolov u NP ...

Opširnije.....

PRVI OVOGODIŠNJI RIBOLOVI

Nakon skoro dva mjeseca ribolovnog posta, konačno smo krenuli u prve ovogodišnje ribolove. 
Glavni stožer civilne zaštite Republike Hrvatske obznanio je ukidanje niz obvezujućih mjera ponašanja u pandemiji uzrokovanoj zbog corona virusa, pa su mnogi ribolovci diljem Hrvatske jedva dočekali svoje prve izlaske na rijeke i ...

Opširnije.....

POBIJEDIMO KORONAVIRUS ZAJEDNO!

Poštovani ribolovci iz cijele Hrvatske, te pratitelji našeg web portala FISHING CLUB ZAGORJE, nažalost po prvi put ću napisati temu koja nije vezana za naš najdraži hobi - ribolov. Kao što Vam je poznato,  trenutno se nalazimo u stanju pandemije izazvane corona virusom SARS-CoV-2 koji se proširio po cijelom svijetu. ...

Opširnije.....

BELLY BOAT - POMOĆ U RIBOLOVU

Koliko puta Vam se dogodilo da u ribolovu naletite na neka mjesta koja su jako zanimljiva, a nisu Vam dostupna. Sa obale se ne može dobaciti varalica ili razmahat mušica ako ste u mušičarenju. I što sad? Zapamtite mjesto i idete dalje. Ribu života ste možda i propustili. No ima lijeka, pogotovo ako ste na jezeru ili nekoj ...

Opširnije.....

RIBOLOV NA RIBNJACIMA KUPA

Nije nam trebalo puno da se dogovorimo i da krenemo u posjet ribnjacima Kupa, omiljeno mjesto mnogih kontinentalnih ribolovaca Hrvatske. Marko, Krešo, Ivan, Marijan, Žac i moja malenkost ( članovi Fishing Cluba Zagorje) sjeli smo u auto prekrasne jesenje subote i pravac Draganić.
Sama povijest tih ribnjaka seže u daleku 1948.g. ...

Opširnije.....

KRKA OD ŠMIHELA DO ŽUŽEMBERKA

Svaka godina u našem Zagorskom mušičarskom miljeu je prva subota u četvrtom mjesecu rezervirana za rijeku Krku u Sloveniji na dijelu Krke kojim gospodari RD NOVO MESTO. Tu se svake godine održi mušičarsko srečanje ( druženje ) koje privuče zavidan broj gostiju iz cijele Slovenije, kao i jednog dijela Hrvatske. No još nikad ...

Opširnije.....

ŠARANSKI RIBOLOV

Kako bismo one najmlađe i početnike što jednostavnije uveli u predivni svijet ribolova, donosimo jednostavan pregled ribolovne opreme i pribora koje je dobro imati prije polaska u višednevni ribolov šarana.

Sve ono što je najnužnije i najpotrebnije od ribolovnog pribora do komfora možete pročitati u ovom članku. Pa krenimo ...

Opširnije.....

FISHING CLUB ZAGORJE - IZLOŽBA

U sklopu svibanjskih svečanosti grada Zaboka u galeriji gradske knjižnice „Ksaver Šandor Gjalski“ u Zaboku održana je 7. po redu izložba na temu ribolov. Ovaj put smo posebno opisali šaranski ribolov, mušičarenje i spin tehniku ribolova. Uz ribičke fotografija naših članova sa ulovima, ribljim skulpturama tzv. „fish carvinga“ u ...

Opširnije.....

 

"Ribolov dosiže novi viši stupanj kad ribolovac provede cijeli dan na rijeci ili jezeru loveći ribu i vračajući je neozlijeđenu nazad u vodu, te se vrati kući praznih ruku.Takav ribolovac ne uzima trofeje kako bi ih pokazao svojim prijateljima kao dokaz svoje vještine,nego pronalazi zadovoljstvo u ugodno provedenim trenucima u okolišu koji voli.On je lovio ribu iz sporta,a ne zbog razmetanja"

IZRADA I MONTAŽA ŽLIČASTIH VARALICA
TEL/FAX 047 416 269
MOB 098 649 153 

kuzma-fishing-tackle-bt

RIBOLOV U KUPSKOJ DOLINI
NA RIJECI KUPI,KUPICI I CURKU

IZNAJMLJIVANJE APARTMANA

MOGUĆNOST RIBOLOVA SA VODIČEM
https://www.riverkupalodge.com/en/
mob. +385(0) 98 736 692

spineri-logo

kostevclogohr


Online HR trgovina ribolovnim priborom tvrtke Pontoon 21

 

carpistakutak
Trgovina ribolovnim priborom
+385(0) 1 6272 666

ribolovni pribor pero banner1

Gacka

Čabranka

Savinja kod Mozirja

Copyright © 2020 Copyright FISHING CLUB ZAGORJE Rights Reserved.

Koristimo kolačiće

Kolačiće (eng. cookies) koristimo kako bismo Vam pružili što bolje korisničko iskustvo, prikaz sustava navigacije, funkcionalnosti upravljanja i sl...
Nastavkom korištenja stranica slažete se da možemo postavljati ove vrste kolačića na vašem uređaju/računalu.

 

U REDU IZBRIŠI KOLAČIĆE